Site Haritası l
Site İçi Ara
E-Belediye
Sosyal Ağlar
10 C
HABERLER
ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ
Orjinal Resim

ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ilçede bulunan Karadere ilkokulu ve Özel İmge Anadolu Lisesi öğrencileri, Hendek Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.

Ziyarette, Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Kemal Atala, öğrencilere, hayvan sevgisi, hayvanları korumanın ve bakımevlerinden hayvan sahiplenmenin önemi hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler, hayvan barınağına getirdikleri mamalarla hayvanları beslediler.

Öğrencileri bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eden Veteriner Kemal Atala, “Yeryüzünde var olan tüm hayvanlarında yaşam haklarına sahip olduklarını hatırlamamız açısından önemli bir gün. Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza, her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi, hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatmalıyız" dedi.

 

 

Beğen  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
235 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar