Site Haritası l
Site İçi Ara
E-Belediye
Sosyal Ağlar

Hava Durumu 
HABERLER
19 MAYIS´IN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI
Orjinal Resim

Gençlik yürüyüşü

Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Alanı’na Gençlik Yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı´na çelenk koyularak, Hendek Spor Salonu’nda devam etti.

Hendek Spor Salonu’nda düzenlenen törene Kaymakam Orhan Burhan, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Garnizon Komutanı Yzb. Deniz Kün,, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı

Tören, Kaymakam Orhan Burhan ve Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun tüm okul ve protokolü selamlaması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

SAKE’den 19 Mayıs’a özel

İstiklal Marşı’nın okunurken SAKE Arama ve Kurtarma Timinin Dağcılık Bölümü halatlarla tören alanına inerek bayrak açtılar.
Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Akıcı, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı.

Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Benim doğum günümün 19 Mayıs olduğunu bildiriniz “ dediği gündür

Akıcı “ Bugün Ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dava ve silah arkadaşları ile birlikte, yedi düvel düşmanın Türk topraklarına aç kurtlar gibi saldırışına “ DUR “ demek için çıktığı mukaddes deniz yolculuğunu tamamladığı, Anadolu topraklarına ayak bastığı, umutları yeşerttiği gündür. Genciyle, yaşlısıyla, askeriyle, siviliyle, kadını ve erkeği ile Vatan müdafası için tek yürek olabilmeyi başarmış kahraman Türk Milletinin, yeniden şahlanışıdır 19 Mayıs. Bugün, Mustafa Kemal’in halkına güvenerek çıktığı yolda, Çanakkale ruhunu yeniden yeşerttiği mukaddes gündür. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Benim doğum günümün 19 Mayıs olduğunu bildiriniz “ dediği gündür “ Diyerek, gençlere seslendi.

Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları, Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz

Bugün, Atatürk Türk Gençliğini İthafen “ Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları, Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar diyerek, gençlerin ne yapacağını; Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcutiyetinin ve İstikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir “ diyerek hedefini gösterdiği gündür. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’in kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu Vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ Diyerek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Öğrencilerin okudukları şiirler ve günün önemini belirten konuşmaların ardından okulların düzenlediği oyunlar sergilendi.

Ödül Töreni

Tören sonunda, 19 Mayıs Gençlik Bayramı nedeni ile düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Beğen  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
378 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar